Diploma Tercüme

Diploma tercümesi konsepti, ülkemizde son yıllarda artan uluslararası eğitim ve ticari hayatın doğal bir sonucu olarak büyük ölçüde gelişme sağlamıştır. Ülkemize gelen ya da yurt dışına giden öğrencilerin, yine çalışma hayatına başlayan ve meslek sahibi kişilerin ülkemizde ya da yurt dışında çalışmalarına başlamadan önce diplomalarını ilgili kurumlara arz etmeleri gereklidir.

Örneğin, yabancı bir kişinin ülkemizde çalışma izni alabilmesi için diplomasını resmi kurumlara teslim etmesi gereklidir. Doğal olarak bu diploma yabancı dillerden birinde olacağı için ülkemizde resmi kurumlar bu diplomanın noter yeminli tercümesi talep edilmektedir. Bu talep ile de birlikte çalışma izni başvurusu yapacak kişiler diplomalarının Türkçe bir örneğini yeminli tercümanlar aracılığıyla onaylattırmaktadır. Tam da bu noktada, Yeminli Tercüme Ofisi ekibi olarak, alanında uzman diploma tercümesine hakim yeminli tercümanlar ile tüm işlemlerinize kalıcı ve hızlı çözümler sağlıyoruz.

Diploma tercümesi ne kadar sürede tamamlanır ? Günümüzde diplomalar ana diploma ve diploma eki (supplementary) kısımlarından oluşur. Genelde 2-3 saatlik bir mesai ile halledilen diploma tercümelerinde çoğu zaman aynı gün içinde teslim mümkündür.